Optymalny oprysk. Brilliant Simple.

GreenFlowPlus to unikalny, pomysłowo zaprojektowany system firmy Agrifac zapewniający optymalny oprysk. Kompaktowy zestaw pomp, z możliwie najkrótszym obiegiem, pozwala zredukować do minimum ilość niewykorzystanej cieczy pozostającej w układzie, a jego czyszczenie jest niezwykle proste i nie wymaga dużo czasu. Ponadto zastosowano system cyrkulacji zapewniający ciągły obieg cieczy opryskowej pod wysokim ciśnieniem przez układ przewodów cieczowych dzięki pneumatycznie sterownym dyszom typu „quadrajet”. Rezultatem jest optymalny oprysk, uzyskany też dzięki szybko reagującemu, precyzyjnemu regulatorowi ciśnienia.

Kompaktowy zestaw pomp, z możliwie najkrótszym obiegiem i elektrycznie sterowanymi zaworami, pozwala na oszczędności zastosowanych środków chemicznych i redukcję do minimum ilości cieczy pozostającej w układzie. Kształt zbiornika i króciec ssący zapewniają, że w zbiorniku nie ma niezużytej cieczy. Ponieważ nie ma niezużytej cieczy, to nie ma strat środków chemicznych, a co więcej czyszczenie układu jest niezwykle proste i nie wymaga dużej ilości czasu. Niezużyta ciecz nie stanowi więc problemu w maszynach firmy Agrifac.

Najwyższa jakość oprysku

Dzięki unikalnemu pneumatycznie sterowanemu regulatorowi ciśnienia firmy Agrifac uzyskuje się optymalne rezultaty oprysku. Regulowany ciśnieniem powietrza regulator ciśnienia dostosowuje ciśnienie w układzie cieczowym, zapewniając bardzo precyzyjny oprysk. Ponieważ regulator ciśnienia może bardzo szybko reagować na zmiany prędkości roboczych opryskiwacza, występujące na przykład w przypadku automatycznego sterowania sekcjami, zużycie cieczy (litry na hektar) jest niezwykle precyzyjne. Wysoce wydajny samoczyszczący filtr ciśnieniowy zapobiega spadkom i zanikowi ciśnienia, co w połączeniu z rurkami ze stali nierdzewnej o standardowej średnicy 25 mm i regulatorem ciśnienia gwarantuje optymalną dystrybucję cieczy roboczej nawet przy dużych jej ilościach zużywanych na minutę.

Pełna cyrkulacja

System pełnej cyrkulacji zaczyna się z chwilą napełnienia zbiornika. Napełnianie odbywa się poprzez układ cieczowy oraz mieszadło umieszczone na dnie zbiornika. Pełna cyrkulacja występuje także wówczas, gdy pracują pompy, a napełnianie nie ma miejsca. Skutkuje to wzbudzaniem cyrkulacji, dzięki czemu ciecz robocza nigdy nie zalega nieruchomo w rurkach, a w przewodach nie wytrąca się osad. Ciśnienie jest zawsze równomierne w całym układzie i można od razu rozpocząć oprysk, unikając zjawiska rozchodzenia się ciśnienia od środka do krańców belki polowej (tzw. trójkąta oprysku). Podczas oprysku zawór elektryczny włącza się automatycznie, a ciecz robocza pompowana jest do przewodów z obu stron. Umożliwia to także zwiększenie intensywności oprysku.

System GreenFlowPlus zawsze rozpyla odpowiednią ilość cieczy

  • Jednolite ciśnienie cieczy, dzięki cyrkulacji odbywającej się tuż nad dyszami na całej szerokości roboczej belki pryskającej. 
  • Brak niewykorzystanej cieczy w zbiorniku
  • 99,99% cieczy roboczej jest rozpylana
  • Stałe ciśnienie nawet przy szybkich zmianach prędkości oprysku
  • Niezwykle łatwy do czyszczenia
Poproś o broszurę

GreenFlowPlus

Optymalny oprysk. Brilliant Simple.

Copyright © 2017 Agrifac Machinery BV. Wszelkie prawa zastrzeżone.