Agrifac - FastFoldPlus

FastFoldPlus: najszybszy sposób rozłożenia belki do pozycji roboczej

Nowo opracowany w Agrifac, system FastFoldPlus, który znacznie skróci czas składania i rozkładania belki. Będzie to łatwiejsze i szybsze niż wcześniej. FastFoldPlus będzie nową funkcją i technologią, która umożliwi nie tylko rozkładnie i składanie belki szybciej, ale będzie to także dużo bezpieczniejsze. Dzięki mniejszej ilości kroków w celu rozłożenia belki skraca się czas składania i rozkładania. Rezultatem nowego systemu jest dłuższy okres eksploatacji belki.

Zaoszczędzony czas i większa wydajność dzięki szybkiemu składaniu belki

Czas potrzebny do złożenia lub rozłożenia belki z nowym systemem Agrifac FastFoldPlus zależy od jej wielkości. Potrójna belka o długości 48 metrów składa się teraz tylko w 22 sekundy.

Po przyjeździe na pole Agrifac Condor jest gotowy w mgnieniu oka do oprysku. Czasami konieczne jest składanie belki podczas pryskania, co nie będzie już czasochłonną czynnością. System powoduje zaoszczędzenie czasu, a wykonując szybciej pracę uzyskamy więcej opryskanych hektarów na godzinę i na dzień. System FastFoldPlus zwiększa ogólną wydajność operatora i maszyny.

System FastFoldPlus i trwałość belki

Ważne jest, aby klient mógł polegać na swojej maszynie. Dlatego firma Agrifac opracowała system, który obchodzi się z belką jeszcze delikatniej. Dostarczanie oleju do cylindrów hydraulicznych jest regulowane na bardzo precyzyjnym poziomie. Konwencjonalne systemy wykorzystują zawory, które mogą się otwierać lub zamykać. Zawory systemu FastFoldPlus można regulować w dowolnych potrzebnych wartościach, gdyż zawory hydrauliczne są regulowane bezstopniowo. 

System FastFoldPlus działa zgodnie z zasadą „wolno – szybko – wolno”. Prędkość składania belki zwiększa się na początku i zwalnia w ostatniej fazie. Pozwala to maszynie rozkładać i składać belkę bez użycia większej siły. Łączenia belki napotykają na o wiele mniejszy opór.

Nawet w sytuacjach, gdzie maszyna stoi  na stromym zboczu, belki będą rozkładane równomiernie i symetrycznie. Podczas procesu składania belki, kilka czujników mierzy pozycję  każdej części belki. System spowolni stronę belki jeśli rozkłada się szybciej niż druga i reguluje ich składanie jednocześnie. Zwiększa to bezpieczeństwo i żywotność belki.

Niezwykle łatwy w obsłudze

Prosty ruch za pomocą joysticka umożliwia systemowi FastFoldPlus składanie i rozkładanie belki. Wystarczy wskazać, które części belki chcemy rozłożyć lub złożyć. System automatycznie rozłoży lub złoży belkę w odpowiedniej kolejności i w możliwie najkrótszym czasie.

Szybkie, bezpieczne, płynne składanie i rozkładanie belki polowej

  • Składanie i rozkładanie belki jest łatwiejsze i szybsze niż kiedykolwiek wcześniej
  • Więcej możliwości dzięki szybszemu składaniu i rozkładaniu 
  • Niezwykle łatwy w obsłudze
Poproś o broszurę

Copyright © 2017 Agrifac Machinery BV. Wszelkie prawa zastrzeżone.